Besedy a přednášky určené pro rodiče

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás pozvat na sérii šesti besed a přednášek určených pro rodiče na různá témata týkající se prevence sociálně patologických jevů. Dozvíte se spoustu informací od odborníků, kteří se tématy zabývají a najde se prostor i pro diskuzi a dotazy. Besedy se uskuteční v prostorách základní školy.

První tři přednášky bude zajišťovat Bc. et Bc. Adéla Klingelová ze společnosti Podané ruce o. p. s. z Brna a budou se konat v prostorách školy.

První přednáška se uskuteční 20. 11. 2018 v 18:00 hod. na téma „Nebezpečí internetu". Přednáška bude zahrnovat témata: sociální sítě, zveřejňování údajů, kyberšikana, rodičovská kontrola, sázení přes internet.

Druhá přednáška bude 29. 11. 2018 v 18:00 hod. na téma „Šikana". Dozvíte se, jaké máme druhy a stupně šikany, co můžete udělat pro své dítě, pokud se ocitne v roli agresora nebo oběti, jak svému dítěti pomoci, znovu bude řeč o kyberšikaně.

Třetí přednáška 13. 12. 2018 v 18:00 hod bude na téma „Poruchy příjmu potravy". Přednáška bude zahrnovat informace o anorexii, bulimii, psychologii těchto onemocnění, jak poznat, že se týká Vašeho dítěte, jak mu pomoci a kam se pro pomoc obrátit.

• lednu 2019 proběhnou další dvě přednášky na téma „Drogová závislost" a „Prevence duševního zdraví" pod vedením psychologa Mgr. Tomáše Kvapilíka. O přesných termínech budete včas informováni.
  • únoru bude série přednášek ukončena poslední besedou, kde se setkáte se zástupkyní Policie ČR Mgr. Haraštovou a Mgr. Adamusovou z PPP Břeclav. Seznámíte se s konkrétními informacemi z našeho regionu ohledně drog, kriminální činnosti mládeže

a další.

Těšíme se na Vaši účast